Gå til hovedindhold

BMW 220i Coupé 


Glæd dig til en fantastisk oplevelse, når FDM Jyllandsringens nye eventbil bliver sat på prøve gennem banens sving, og du mærker fart, acceleration og kræfter helt tæt på. 

Fra sæsonen 2027 kan du opleve vores nye BMW 220i Coupé, som er  udstyret med en 2,0 liters 4-cylindret turbomotor.  
Kombinationen af den kraftfulde motor og BMW 'ens sportslige køreegenskaber danner rammerne om en helt ny oplevelse på FDM Jyllandsringen. 

Mærk racet fra førersædet 


Hop i køredragten, spænd hjelmen og sæt dig selv bag rattet. Fra de første omgange efter pacecar til træning, kvalifikation og race, handler det om at lære bilen og banen at kende og mærke motorsporten fra førersædet.

Uanset om du leder efter en raceroplevelse til dig selv eller vil samle kolleger, kunder eller samarbejdspartnere til et firmaevent, er der forskellige muligheder for at opleve de nye BMW-racere på FDM Jyllandsringen.

Gør firmaeventet til en raceroplevelse
 

Sæt kolleger eller kunder bag rattet i de nye BMW 220i Coupé og mærk motorsporten helt tæt på. Fra individuelle køreoplevelser til teamrace med konkurrence og fællesskab på FDM Jyllandsringen.

Skal vi sammensætte jeres racer event

CAPTCHA
Billed-CAPTCHA
Indtast tegnene som vises på billedet.
Dette spørgsmål er for at teste, om du er et menneske eller en robot, og for at forhindre automatiske spam-indsendelser.

Find din BMW raceroplevelse

BMW Coupe racer - Udstillet.

Racerkører for en stund

Prøv kræfter som racerkører. 
Oplev hvordan det er at køre på FDM Jyllandsringen i en af de nye BMW 220i Coupe racere. 

BMW Coupe racer - holder parkeret i pitten.

BMW sprint

Mærk racet fra førersædet! 
Prøv BMW sprint event - med briefing, træning, kvalifikation og race får deltagerne hele følelsen af et rigtigt motorsportsevent.

High Speed tur i BMW 220i Coupe

High Speed tur

Vil du prøve at have følelsen af at være en rigtig racerkører, uden selv at skulle sidde bag rattet? 

Fra kr. 650,-